bpg
01 فروردین 1402 - 19:34

افزایش 6 درصدی ورود مسافر به استان اصفهان/ مسافریار به یاری گردشگران نوروزی می‌‌آید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: میزان ورود خودروهای سواری به استان اصفهان از 24 تا 29 اسفند 6 درصد رشد داشته که حکایت از افزایش مسافرت‌ها به استان است.

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: هشدارهای مدیریت بحران برای فعالیت سامانه بارشی داده شد و امروز در غرب و شمال غرب استان در محورهای کاشان، خوانسار، گلپایگان، سمیرم و فریدونشهر بارش‌های رگباری باران و در ارتفاعات فریدونشهر و سمیرم شاهد بارش برف بودیم.

وی افزود: فردا در نیمه شمالی و مناطق شرقی استان از جمله خوانسار، گلپایگان، میمه، کاشان، نایین، نطنز و خوروبیابانک بارش‌های رگباری، رعدوبرق، تگرگ، وزش باد شدید و تنش دمایی پیش‌بینی شده و سیلاب‌های محلی به ویژه در نیمه شمالی و غربی استان دور از انتظار نیست.

شیشه‌فروش با بیان اینکه توصیه‌های ایمنی به ستاد اسکان مسافران نوروزی ابلاغ شده است، گفت: ستاد مسافران نورزی با ۱۳ کارگروه تشکیل شده است، از ۲۴ تا ۲۹ اسفند بر اساس گزارش‌های راهداری تعداد خودروهای وارد شده به استان ۷۷۶ هزار و تعداد خودروهای خارج شده از محورهای استان ۷۵۶ هزار دستگاه بوده است و ۶ درصد افزایش تعداد سایل نقلیه ورودی به استان را داشته‌ایم.

اسکان ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر در استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: بر اساس گزارش میراث فرهنگی از ۲۶ الی ۲۹ اسفند ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر در استان اسکان پیدا کردند که از این تعداد ۱۵۹ هزار نفر در شهر اصفهان بودند.

وی با اشاره به اینکه در ستاد اسکان هتل‌ها، مهمانپذیرها، مدارس و ورزشگاه‌ها پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: در وردی شهر اصفهان در ۴ منطقه ستادهای هدایت تشکیل شد تا مسافران را هدایت کنند و در همه شهرها نیز ستادهای هدایت تشکیل شده است.

شیشه‌فروش با اشاره به سامانه مسافریار گفت: این سامانه با همکاری مخابرات و میراث فرهنگی تعریف شده است و ۱۶ خدمت توسط اپلیکیشن «اصفهان من» ارائه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: ۱۰ ایستگاه امنیت سلامت در محورهای اصلی استان مانند محور اصفهان-شیراز، اصفهان-کاشان تعریف شده است و وظیفه دارند به مسافران خدمات امدادی ارائه کنند.

وی افزود: در استان ۵۷ مجتمع خدمات رفاهی، ۱۴۰ دستگاه ترددشمار، ۱۹۷ دستگاه ثبت تخلف و ۵۵ سامانه پایش راه مبتنی بر عکس ۵۵ وجود دارد.

شناسایی ۱۰۹ نقطه پر تصادف در اصفهان

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه در استان اصفهان سالانه ۸ میلیون مسافر و ۵۲ میلیون تن کالا جابجا می‌شود، خاطرنشان کرد: در استان ۱۰۹ نقطه پر تصادف از نظر تعداد تصادف مشخص شده است و ۶۷ نقطه مصوب کشوری است و ۳۳ نقطه رفع خطر شده است و نیاز است وزارت راه و شهرسازی برای ترمیم و بازسازی جاده‌ها استان کمک کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به فعالیت ۲۰۰ پایگاه اورژانس و یک پایگاه امداد هوایی در استان بیان کرد: از ابتدای آغاز سفرهای نوروزی با افزایش تصادفات جرحی و فوتی روبرو بوده‌ایم.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1103389